Bezpłatne przeglądy stomatologiczne w szkołach podstawowych

We współpracy z Urzędem Miasta Łodzi i organizacją humanitarną UNICEF nasze Centrum będzie wykonywało  przeglądy stomatologiczne u dzieci z klas 1-4 w szkołach podstawowych zlokalizowanych  w dzielnicy Polesie i kilku szkołach znajdujących się na Bałutach.

Jeśli rodzic wyrazi zgodę na wykonanie badania – stomatolog wykona taki przegląd w szkole. A dziecko dostanie, do przekazania opiekunowi, kompleksową informację o stanie uzębienia. Ponadto maluchy dostaną szczoteczkę, pastę do zębów oraz materiały, z których będą mogły uczyć się prawidłowego mycia zębów i dbania o higienę jamy ustnej.

 Projekt, który zakłada zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci, jest finansowany przez UNICEF. Koszt wykonania przeglądów dentystycznych u 16 tysięcy dzieci wraz z zakupem przyborów do mycia zębów szacowany jest na 745 tys. zł. Badania mają wykonywać miejskie centra medyczne.

Przeglądy stomatologiczne są jednym z projektów finansowanych przez UNICEF. Na pomoc najmłodszym mieszkańcom miasta, w tym uchodźcom z Ukrainy, Łódź przeznaczy 40 milionów złotych.

 

Źródło: https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/bezplatne-przeglady-stomatologiczne-dla-16-tysiecy-uczniow-z-lodzkich-szkol-id53824/2022/9/6/

Scroll to Top