Angielski ENG Polski PL Rosyjski RUS Ukraiński UKR
Angielski ENG Polski PL Rosyjski RUS Ukraiński UKR
Angielski ENG Polski PL Rosyjski RUS Ukraiński UKR

Neurologia dziecięca

Neurologia dziecięca zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń układu nerwowego u dzieci i młodzieży.

Konsultację u neurologa dziecięcego zaleca się rodzicom noworodków, które urodziły się z ciąży zagrożonej lub mnogiej. Wizyta jest też zalecana jeśli matka dziecka podczas ciąży przeszła infekcję lub też brała leki. Jeśli poród odbył się przez cesarskie cięcie lub przebiegał z powikłaniami, wizyta u neurologa dziecięcego również może okazać się konieczna. Wizytę powinni również umówić rodzice wcześniaków i dzieci z niską masą urodzeniową.

Jeśli rodzic zauważy u niemowlaka asymetrie ciała lub nieprawidłowości w napięciu mięśniowym oraz nienaturalne prężenie ciała do tyłu, czy zaciskanie pięści, a nawet kolki i niespokojny sen malucha – wskazana jest wizyta u neurologa dziecięcego.

Wskazaniem do wizyty u neurologa dziecięcego jest również brak zainteresowania dziecka otoczeniem oraz niezależnie od wieku drgawki, lęki, cofnięcie w rozwoju, zaburzenia pamięci, omdlenia itp.

Jeżeli objawy mają charakter nawracający, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

WAŻNE

Specjalistyczna Przychodnia dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych, w której skład wchodzi Poradnia Fizjoterapeutyczna dla dzieci i dorosłych oraz Poradnia Neurologiczna dla dzieci znajduje się obecnie przy ul. Maratońskiej 71 (wcześniej przy ul. A. Struga 86). Telefon kontaktowy się nie zmienił, tel.  42 20 84 890 (dodzwonisz się bezpośrednio do rejestracji Poradni Fizjoterapeutycznej) oraz 42 20 84 900 (numer telefonu do rejestracji ogólnej w Przychodni „Maratońska”).

Jak przygotować się do wizyty?

Jeśli wybieracie się z dzieckiem na wizytę do neurologa dziecięcego ważne, abyście pamiętali o zabraniu ze sobą całą dokumentację choroby, wszystkie Wasze zapiski i obserwacje dotyczące dziecka, kartę ciąży, historię chorób neurologicznych w rodzinie oraz listę leków, zażywanych przez dziecko.

U nas wykonasz także:

Cennik usług:

Wtorek08:00 – 16:00
Środa08:00 – 12:00 lub 14:00 – 18:00
Czwartek11:00 – 18:00
Nasi lekarze
lek. Elżbieta Roszczyk-Słomka
Wtorek08:00 – 16:00
Środa08:00 – 13:00 lub 14:00 – 18:00
Czwartek11:00 – 18:00
Lokalizacja
Scroll to Top