Neurologia dziecięca

Neurologia dziecięca zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń układu nerwowego u dzieci i młodzieży.

Konsultację u neurologa dziecięcego zaleca się rodzicom noworodków, które urodziły się z ciąży zagrożonej lub mnogiej. Wizyta jest też zalecana jeśli matka dziecka podczas ciąży przeszła infekcję lub też brała leki. Jeśli poród odbył się przez cesarskie cięcie lub przebiegał z powikłaniami, wizyta u neurologa dziecięcego również może okazać się konieczna. Wizytę powinni również umówić rodzice wcześniaków i dzieci z niską masą urodzeniową.

Jeśli rodzic zauważy u niemowlaka asymetrie ciała lub nieprawidłowości w napięciu mięśniowym oraz nienaturalne prężenie ciała do tyłu, czy zaciskanie pięści, a nawet kolki i niespokojny sen malucha – wskazana jest wizyta u neurologa dziecięcego.

Wskazaniem do wizyty u neurologa dziecięcego jest również brak zainteresowania dziecka otoczeniem oraz niezależnie od wieku drgawki, lęki, cofnięcie w rozwoju, zaburzenia pamięci, omdlenia itp.

Jeżeli objawy mają charakter nawracający, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Jak przygotować się do wizyty?

Jeśli wybieracie się z dzieckiem na wizytę do neurologa dziecięcego ważne, abyście pamiętali o zabraniu ze sobą całą dokumentację choroby, wszystkie Wasze zapiski i obserwacje dotyczące dziecka, kartę ciąży, historię chorób neurologicznych w rodzinie oraz listę leków, zażywanych przez dziecko.

Lokalizacja poradni:

Poradnia Neurologii dziecięcej "Maratońska"

Nasz zespół:

lek. Elżbieta Roszczyk-Słomka

Kontakt:

Harmonogram pracy:

U nas wykonasz także:

Scroll to Top