Pracownia USG

Nasi lekarze

prof. Jacek Kuśmierek

lek. Michał Błaszczyk

lek. Dariusz Sławek

Lokalizacja

lek. Artur Zychowicz

Lokalizacja

USG (ultrasonografia) – metoda diagnostyczna, pozwalająca na uzyskanie obrazu przekroju badanego narządu. Sposób ten pozwala na ocenę kształtu, wielkości i położenia narządu czy przestrzeni anatomicznej, a także powierzchni i wnętrza tych narządów.

Odbiór wyników:

Wynik jest gotowy do odebrania zaraz po wykonanym badaniu.

O czym warto pamiętać?

Na badanie USG należy przynieść wyniki poprzednich badań USG oraz ewentualne inne wyniki, które mogą mieć znaczenie.

U nas wykonasz:

Przygotowanie do badania :

W dniu poprzedzającym badanie należy przestrzegać diety lekkostrawnej oraz jeśli nie ma przeciwwskazań przyjąć leki przeciw wzdęciom (zgodnie z ulotką). Na USG należy przyjść na czczo. Trzeba również pamiętać, aby w dniu badania powstrzymać się od palenia papierosów, żucia gumy oraz picia kawy, alkoholu i napojów gazowanych.
Bardzo ważne, aby pamiętać o wypełnieniu pęcherza moczowego na badanie – na 1-2 godziny przed nim trzeba więc wypić ok. 2-3 szklanki niegazowanej wody i nie oddawać moczu aż do zakończenia procedury.Przygotowanie do badania :

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Ważne, aby mieć na sobie strój, który odsłania szyję. USG tarczycy jest badaniem nieinwazyjnym, zazwyczaj trwa ok. 10 minut.

Przygotowanie do badania :

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. USG piersi jest badaniem nieinwazyjnym, zazwyczaj trwa ok. 10 – 15 minut.  zazwyczaj trwa ok. 10 minut.

Przygotowanie do badania :

W dniu poprzedzającym badanie należy przestrzegać diety lekkostrawnej oraz jeśli nie ma przeciwwskazań przyjąć leki przeciw wzdęciom (zgodnie z ulotką). Na kilka godzin przed badaniem należy powstrzymać się od spożywania pokarmu. Trzeba również pamiętać, aby w dniu badania powstrzymać się od palenia papierosów, żucia gumy oraz picia kawy, alkoholu i napojów gazowanych.

Bardzo ważne, aby pamiętać o wypełnieniu pęcherza moczowego na badanie – na 1-2 godziny przed nim trzeba więc wypić ok. 2-3 szklanki niegazowanej wody i nie oddawać moczu aż do zakończenia procedury.

Przygotowanie do badania :

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. We wczesnej ciąży pacjentka powinna zadbać jedynie o opróżnienie pęcherza moczowego przed badaniem. USG kobiety ciężarnej jest nieinwazyjnym badaniem i trwa około 15-20 minut, wyjątkiem jest badanie połówkowe, ponieważ może trwać 30-45 minut.

Przygotowanie do badania :

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. USG jąder jest nieinwazyjnym badaniem i trwa około 10 minut.

Przygotowanie do badania :

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. USG narządu ruchu jest badaniem nieinwazyjnym.

⇒ Wykonywane jest podczas wizyty w Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Przygotowanie do badania :

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. USG ortopedyczne jest badaniem nieinwazyjnym.

⇒ Wykonywane jest podczas wizyty u ortopedy dziecięcego lek med. mgr inż. Tomasza Kraski  (porada lekarza nie jest objęta ubezpieczeniem w ramach NFZ). Cennik – cena wizyty obejmuje badanie USG. 

Przygotowanie do badania :

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. USG bioderek u dzieci jest badaniem nieinwazyjnym.

Przygotowanie do badania :

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Ważne, aby mieć na sobie strój, który odsłania szyję. USG szyi jest badaniem nieinwazyjnym, zazwyczaj trwa ok. 10 minut.

Przygotowanie do badania :

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. USG węzłów chłonnych jest badaniem nieinwazyjnym. Zazwyczaj trwa ok. 10.

Przygotowanie do badania :

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy jednak pamiętać, aby przed badaniem opróżnić pęcherz (dla własnego komfortu). USG przezpochowowe jest badaniem nieinwazyjnym, zazwyczaj trwa ok. 10 minut.

Cennik usług:

Czwartek09:30 – 12:30
Wtorek15:00 – 17:00
Czwartek15:00 – 17:00
Piątek15:00 – 17:00
Wtorek15:00 – 17:00
Czwartek15:00 – 17:00
Piątek15:00 – 17:00
Środa15:00 – 18:00
Czwartek15:00 – 18:00
Przewiń do góry