Szukaj

Fizjoterapia dla dzieci i dorosłych

Fizjoterapia jest elementarną częścią rehabilitacji, jej nadrzędnym celem  jest przywrócenie sprawności ruchowej pacjentowi, a także łagodzenie bólu. 

W naszym Centrum zabiegi fizjoterapeutyczne wykonujemy zarówno w ramach NFZ (wymagane skierowanie), jak i komercyjnie. Ceny zabiegów znajdziesz na stronie tej stronie: kliknij tutaj

Nasze Poradnie Fizjoterapii

Fizjoterapia dla dzieci i dorosłych
Przychodnia „Martońska”
ul. Maratońska 71

tel.: 42 20 84 900 | 530 893 900

Godziny pracy: 8:00 – 19:00 (od poniedziałku do piątku)

Fizjoterapia dla dorosłych
Przychodnia „Kasprzaka”
ul. Kasprzaka 27

tel.: 42 20 84 300 | 530 978 000
e-mail: rehabilitacja.kasprzaka@mcmpolesie.pl

Godziny pracy: 8:00 – 19:00 (od poniedziałku do piątku)

Fizykoterapia

 • Elektroterapia
  Elektroterapia jest zabiegiem polegającym na stosowaniu różnego rodzaju prądów. W trakcie zabiegu na poszczególne miejsca na ciele pacjenta nakłada się elektrody, przez które przepuszczany jest prąd o odpowiedniej częstotliwości (stały lub zmienny). Jeden zabieg elektroterapii trwa kilkanaście minut i stosuje się go zazwyczaj codziennie przez 5 lub 10 dni.
 • Ultradźwięki/fonoforeza
  Fonoforeza jest zabiegiem polegającymna wprowadzeniu odpowiednich leków przez skórę za pomocą energii ultradźwięków. Leki dodaje się do środka sprzęgającego. Zazwyczaj stosuje się leki w formie żelu lub kremu, które działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
 • Laseroterapia punktowa/skaner
  Laseroterapia polega na naświetlaniu ciała pacjenta promieniami lasera. Podczas zabiegu energia lasera jest pochłaniana przez skórę i wnika na daną głębokość, stymulując niżej położone tkanki.
 • Pole magnetyczne/diatermia
  Zadaniem pola magnetycznego o wysokiej częstotliwości jest wytwarzanie ciepła w tkankach – to zabieg leczenia ciepłem.
 • Sollux (UV, IR)
  Lampa sollux jest wykorzystywana do wykonywania zabiegów z zakresu światłolecznictwa i ciepłolecznictwa. Sollux to urządzenie elektryczne, emitujące promieniowanie krótkie – widzialne i podczerwone (IR). W zabiegach wykorzystywane jest działanie promieniowania podczerwonego. Dzięki oddziaływaniu promieni podczerwonych na tkanki lampa posiada właściwości zdrowotne.
 • Krioterapia miejscowa
  Krioterapia czyli leczenie zimnem. Zabieg ten wykorzystuje lecznicze właściwości miejscowego bądź ogólnoustrojowego obniżania temperatury ciała. Wskazaniami do krioterapii są m. in. zmiany zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, urazy, osteoporoza czy nerwobóle. Krioterapia ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe.
 • Masaż wirowy
  Masaż wirowy to jeden z zabiegów stosowanych w hydroterapii. Zabieg stosowany jest z użyciem zarówno ciepłej jak i zimnej wody, która wpływa na poprawę krążenia, zmiany zwyrodnieniowe stawów oraz wspomaga rehabilitację po urazach i chorobach narządu ruchu. Dodatkowo masaż wirowy kończyn wykazuje działanie przeciwobrzękowe i przeciwbólowe. Zmniejsza zastój krwi żylnej oraz zwiększa przepływ krwi i chłonki, a w wyniku tego prowadzi do lepszego odżywienia i dotlenienia tkanek. Wykonujemy masaż wirowy: kończyn górnych i dolnych, oraz kręgosłupa lędźwiowego.

Kinezyterapia

 • Terapia indywidualna
  W ramach terapii indywidualnej realizujemy: mobilizacje, manipulacje , FDM, NDT, MC Kenzie, PNF, instruktaże.
 • UGUL – Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego
  Ćwiczenia w odciążeniu, półpodwieszanie odcinka lędźwiowego.
 • Ćwiczenia izometryczne
  Ćwiczenia izometryczne polegają na napinaniu i rozluźnianiu określonych partii mięśniowych.
 • Ćwiczenia czynne, wolne i z oporem
  Ćwiczenia na przyrządach ( w tym na Cykloergometrze)
 • Wyciąg pulsacyjny Chattanooga
  Kręgosłupa szyjnego lub lędźwiowego.
 • Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne)
  Kinesiotaping to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu specjalnie do tego przeznaczonymi taśmami kinezjologicznymi określonych miejsc na ciele. Plastrowanie dynamiczne, dzięki zwiększeniu przestrzeni między skórą a mięśniami, ma działanie przeciwbólowe, użycie taśm kinesio powoduje rozluźnienie mięśni i zmniejszenie ich napięcia. Plastry stabilizują stawy, znajdują zastosowanie podczas uprawiania sportu – zapobiegają powstawaniu kontuzji.
 • Masaż klasyczny
  Masaż klasyczny częściowy lub całego kręgosłupa.
 • Masaż limfatyczny manualny (drenaż)
  Masaż limfatyczny manualny ma na celu poprawę krążenia limfy w naczyniach limfatycznych. Zabieg ten w przeciwieństwie do innych masaży nie zwiększa przekrwienia tkanek. Polega na ostrożnym stosowaniu technik manualnych w celu poprawy wchłaniania i lepszego odprowadzenia płynów tkankowych przez chłonkę.
 • Masaż twarzy
  Masaż twarzy stosowany jest przede wszystkim jako element terapii osób z porażeniem nerwu twarzowego. Korzystnie wpływa także na zmniejszanie obrzęków w okolicy twarzy, łagodzenie blizn i bruzd oraz leczenie niektórych problemów skórnych. Dodatkowo znosi nadmierne napięcie mięśni twarzy.
 • Masaż pneumatyczny BOA
  Masaż pneumatyczny BOA to rodzaj masażu uciskowego wykonywanego mechanicznie, zwany także drenażem limfatycznym BOA. Masaż ten pozytywnie wpływa na jakość krążenia żylnego i limfatycznego, co wpływa prozdrowotnie na organizm. Sprawdza się zwłaszcza w walce z żylakami, obrzękami kończyn dolnych czy uczuciem ciężkich nóg.
 • Mezoterapia igłowa
  Zabieg wykonywany odpłatnie.
  Mezoterapia przeciwbólowa jest stosowana w przypadku zespołów bólowych kręgosłupa z wykorzystaniem preparatów na bazie kolagenu. Jest alternatywą lub uzupełnieniem innych metod leczenia bólu kręgosłupa, takich jak leczenie farmakologiczne, rehabilitacja, terapia manualna, akupunktura, leczenie operacyjne, blokady stawowe i okołokręgowe.
 • Fala uderzeniowa
  Zabieg wykonywany odpłatnie.
  Fala uderzeniowa to krótkotrwała i skoncentrowana fala dźwiękowa, która pulsacyjnie przenosi energię z jednego punktu do drugiego. W fizykoterapii wykorzystuje się ją jako metodę leczenia różnych dolegliwości. Fala uderzeniowa powstaje poprzez generowanie wysokich napięć, które następnie są kierowane na obszar ciała poddany terapii.

Kompleksowa terapia zespołów bólowych kręgosłupa

wyciąg się na polesiu

Polesie EKO 5

Pakiet zawiera: wyciąg pulsacyjny Chattanooga wybranego odcinka kręgosłupa oraz dwa wybrane zabiegi fizykalne* – cykl pięciodniowy .

Polesie EKO 10

Pakiet zawiera: wyciąg pulsacyjny Chattanooga wybranego odcinka kręgosłupa oraz dwa wybrane zabiegi fizykalne** – cykl dziesięciodniowy.

Polesie Srebrny 5

Pakiet zawiera: wyciąg pulsacyjny Chattanooga wybranego odcinka kręgosłupa, terapię indywidualną* oraz dwa wybrane zabiegi fizykalne**, kinesiotaping (1x) – cykl pięciodniowy..

Polesie Srebrny 10

Pakiet zawiera: wyciąg pulsacyjny Chattanooga wybranego odcinka kręgosłupa, terapię indywidualną* oraz dwa wybrane zabiegi fizykalne**, Kinesiotaping (2x) – cykl dziesięciodniowy.

Polesie Złoty 5

Pakiet zawiera: wyciąg pulsacyjny Chattanooga wybranego odcinka kręgosłupa, terapię indywidualną* oraz dwa wybrane zabiegi fizykalne**, kinesiotaping (1x), masaż klasyczny całego kręgosłupa – cykl pięciodniowy.

Polesie Złoty 10

Pakiet zawiera: wyciąg pulsacyjny Chattanooga wybranego odcinka kręgosłupa, terapię indywidualną* oraz dwa wybrane zabiegi fizykalne**, kinesiotaping (1x), masaż klasyczny całego kręgosłupa – cykl dziesięciodniowy.

*Terapia indywidualna: terapia manualna/ćwiczenia bierne/ instruktaże ćwiczeń.
*Pakiety nie obejmują zabiegów: masaż wirowy, BOA oraz krioterapii. 

Nasi fizjoterapeuci:

mgr Karol Bugzel, specjalista fizjoterapii

Ortopedyczna Terapia Manualna Kaltenborn-Evjenth

mgr Marcin Kubiak, specjalista fizjoterapii

Terapia narzędziowa tkanek miękkich, mezoterapia igłowa, terapia manualna

mgr Katarzyna Wiśniewska

fizjoterapia uroginekologiczna, PNF, terapia punktów spustowych, masaż bańką chińską

mgr Piotr Białas

manipulacje krótko dźwigniowe HVLA, suche igłowanie, masaż tkanek głębokich, terapia spustowa

mgr Kamila Sikorska

PNF, FDM, FITS

mgr Maciej Szeffer

PNF, terapia manualna Mulligana

mgr Natalia Rechcińska

fizjoterapia stomatologiczna stawów skroniowo-żuchwowych

mgr Julita Adamiec

Integracja sensoryczna (SI), pielęgnacja noworodka

mgr Iwona Kopacka

PNF, Terapia manualna Mulligana

techn. masażysta Valenty Plesha

Wykonuje masaż: klasyczny, leczniczy, relaksacyjny, sportowy, tkanek głębokich, manualny drenaż limfatyczny, powięziowy

mgr Joanna Stasiak
mgr Julia Kołomańska
techn. Ewa Dawidczyńska
techn. Dorota Goławska
techn. Dorota Goławska
techn. Ewa Jaksa
mgr Ewa Czapska
techn. Damian Grzejda

masażysta

Scroll to Top